Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.05 15:57 - Правилна диагноза, адекватно лечение
Автор: oho Категория: Бизнес   
Прочетен: 1547 Коментари: 11 Гласове:
11


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 " Русия обяви двама естонци, поискали убежище, за луди

Двама естонци, поискали убежище в Русия, бяха обявени за луди и арестувани, съобщи "Медиазона".

В началото на 2026 г. 42-годишният Рандо и 25-годишният Данил влезли в Русия по леда на Чудското езеро и поискали убежище. Данил обяснил решението си с "кризата и много житейски обстоятелства, в това число забраната на руски език в училищата". Тъй като не знае естонски, той не можел да си намери работа и скоро щял да остане на улицата. "Дълго слушах, че в Русия има програма за преселване, че хората отиват да живеят там добре. Затова реших и аз да опитам", казва той. 
 

За незаконно пресичане на границата двамата са заплашени със затвор от половин до 2 години.

По време на ареста те били изпратени в психиатрия, където "даже не ни питаха преди да ни бият някаква инжекция". "Обявиха ме за невменяем или душевно болен, с което аз категорично не съм съгласен", разказва Данил.

 

"Намирам се в единична килия и е много студено. Вече написах жалба, че има много мишки, и поисках капан за мишки. Спряха отоплението. Добре, че бившите съкилийници ми подариха малко дрехи, чиния, лъжичка, чаша... Стоя с два панталона, две топли ризи, вълнени чорапи  и шапка, и пак е студено", жалва се той."



Тагове:   руска немощ,


Гласувай:
11



Следващ постинг
Предишен постинг

1. vacsine - Тук дори най-глупавото нещо - Бу...
16.05 16:22
Тук дори най-глупавото нещо - Булята, не е толкова лудо да отиде там.
цитирай
2. syrmaepon - а из швейцарии князь мышкин приехал в питер - идиот (с)
16.05 16:23
табелка трябва да си сложат на границата - европейска психоболница и един голям знак - пътя в ремонт
цитирай
3. oho - Тук дори най-глупавото нещо - Бу...
16.05 16:39
vacsine написа:
Тук дори най-глупавото нещо - Булята, не е толкова лудо да отиде там.

Тукашните путинолюбци хич не бързат да заминават за рашка. Нямат ли вяра, що ли ?
цитирай
4. oho - табелка трябва да си сложат на гр...
16.05 16:40
syrmaepon написа:
табелка трябва да си сложат на границата - европейска психоболница и един голям знак - пътя в ремонт

Нищо няма да ги спре, те са на всеки км.
цитирай
5. getmans1 - Нашенските и те луди ама ... за пенсия!
16.05 17:40
... Едно такова тръгнало за Москва пък стигнало в при укрите, мама го съветва да си наляга парцалите в затвора - неще ЛАДА :):):)
цитирай
6. apostapostoloff - Отдавна съветвам Венци
16.05 19:34
да поиска политическо убежище в братска Русия, но той упорито си прави оглушки. И непрекъснато ближе жопата на оня изрод Путкин.
цитирай
7. oho - . . . Едно такова тръгнало за Москва ...
16.05 19:46
getmans1 написа:
... Едно такова тръгнало за Москва пък стигнало в при укрите, мама го съветва да си наляга парцалите в затвора - неще ЛАДА :):):)

Явно майка му има повече ум от него.
цитирай
8. oho - да поиска политическо убежище в ...
16.05 19:47
apostapostoloff написа:
да поиска политическо убежище в братска Русия, но той упорито си прави оглушки. И непрекъснато ближе жопата на оня изрод Путкин.

Тукашните любят путята,ама отдалеч.
цитирай
9. vmir - путлер е най - силното упование за всеки мракобесник, мошеник, подлец и негодяй,
16.05 21:09
без значение на раса, нацоиналност, етнос, сексуална ориентация и предистория на майка си.
цитирай
10. breaker007 - как се прави политическа пропаганда или неполитическа...
17.05 00:53
1. Цитираш оригиналния източник - с хипервръзка, абсолютно задължително

2. Желателно е, макар и да не е задължително, разбира се, да се преведе въпросния материал, от пускащия темата, защото се подразбира, че той или тя владее въпросния език, на който е публикуван въпросния материал, минимум на ниво четене, иначе как ще разбере съдържанието му, нали така?

3. И после вече може да коментира материала, като си изкаже становището, мнението, гледната точка и пр.

Това, което е направено тук от пусналия постинга, е все едно размахване на някакъв парцал, на който има някакви петна, които се опитват да минат за текст.

На когото не му е ясно, може да погледне блога ми как се правят такива неща.
цитирай
11. oho - 1. Цитираш оригиналния източник - с ...
17.05 17:54
breaker007 написа:
1. Цитираш оригиналния източник - с хипервръзка, абсолютно задължително

Защо? Затруднения да ползваш търсачка ли имаш?

https://zona.media/news/2026/05/13/danil-letter

https://zona.media/article/2026/05/06/ee-ru
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: oho
Категория: Бизнес
Прочетен: 590796
Постинги: 243
Коментари: 928
Гласове: 2325
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930