Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
05.05 15:40 - Честито
Автор: oho Категория: Бизнес   
Прочетен: 981 Коментари: 8 Гласове:
13


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 " Русия напълно забрани вноса на западни компютри В Русия забраниха „паралелния внос“ на компютри и компоненти на 22 марки. Забраната важи за лаптопи и компютри на Acer, Asus, HP, Samsung, Toshiba, Fujitsu, за сървърно оборудване и инфраструктура на IBM, Hitachi, Intel, за компоненти и памети на Kingston и др..
Ограниченията влизат в сила от 27 май.

Министерството на промишлеността и търговията (Минпромторг) на Русия заяви, че проблеми след забрната няма да има, защото има достатъчно руски аналози. Руските власти използват този ход, за да стимулират търсенето на местни марки като AquariusYadroICL и Depo." 


Тагове:   руска немощ,


Гласувай:
13



Следващ постинг
Предишен постинг

1. breaker007 - Съвсем разбираемо
05.05 15:54
Всяка суверенна държава си защитава и стимулира собственото производство.

Нарича се "протекционизъм" в официалната терминология.

Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?

Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.

Така че наистина честито!!!

Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.
цитирай
2. oho - Всяка суверенна държава си защи...
05.05 16:14
breaker007 написа:
Всяка суверенна държава си защитава и стимулира собственото производство.

Нарича се "протекционизъм" в официалната терминология.

Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?

Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.

Така че наистина честито!!!

Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.


Хаха, че рашка не може да произведе нито собствен процесор (имаше там някакъв Байкал, произвеждан в Китай с производителност на 486), нито RAM, нито видеокарта, нито дъно. Даже и шаси не може. Единствено може да лепне лепенки (произведени и те в Китай) - "Сделано в СССР".
цитирай
3. breaker007 - Това е един интелигентен и аргументиран отговор...
05.05 16:27
... не като моя.

Ще го имам предвид.
цитирай
4. oho - Това е един интелигентен и аргум...
05.05 17:26
breaker007 написа:
Това е един интелигентен и аргументиран отговор...... не като моя.

Ще го имам предвид.

добре, ще ти го обесня простичко. За да е протекционизъм, трябва да произвеждаш (в най-общия смисъл) нещо, на което да налагаш протекция. рашката не произвежда нищо от гореизброените => не е протекционизъм.
Huawei ги наритаха заради мрежовото им оборудване, понеже ги хванаха, че оставят задна вратичка за другаря Си (изритаха и други). От потребителска (мобилна) гледна точка Huawei не са имали особен пазарен дял в Америка.
цитирай
5. dobrodan - Очакваме с нетърпение
05.05 18:05
новите им телефони с динамо и ламповите им телевизори да заместят импорта окончателно.
цитирай
6. oho - новите им телефони с динамо и лам...
05.05 18:37
dobrodan написа:
новите им телефони с динамо и ламповите им телевизори да заместят импорта окончателно.

Вложението във ферма за пощенски гълъби скоро ще е много изгодно.
цитирай
7. apostapostoloff - Сега вече Русия най- сетне
05.05 19:52
ще прокопса. Ще цъфне и ще върже.
цитирай
8. oho - ще прокопса. Ще цъфне и ще върже. 5 ...
05.05 20:19
apostapostoloff написа:
ще прокопса. Ще цъфне и ще върже.

5 min. след като цъфнат налъмите.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: oho
Категория: Бизнес
Прочетен: 591036
Постинги: 243
Коментари: 928
Гласове: 2328
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930