Постинг
05.05 15:40 -
Честито
"
Русия напълно забрани вноса на западни компютри
В Русия забраниха „паралелния внос“ на компютри и компоненти на 22 марки. Забраната важи за лаптопи и компютри на Acer, Asus, HP, Samsung, Toshiba, Fujitsu, за сървърно оборудване и инфраструктура на IBM, Hitachi, Intel, за компоненти и памети на Kingston и др..
Ограниченията влизат в сила от 27 май.
Министерството на промишлеността и търговията (Минпромторг) на Русия заяви, че проблеми след забрната няма да има, защото има достатъчно руски аналози. Руските власти използват този ход, за да стимулират търсенето на местни марки като Aquarius, Yadro, ICL и Depo."
Ограниченията влизат в сила от 27 май.
Министерството на промишлеността и търговията (Минпромторг) на Русия заяви, че проблеми след забрната няма да има, защото има достатъчно руски аналози. Руските власти използват този ход, за да стимулират търсенето на местни марки като Aquarius, Yadro, ICL и Depo."
Никогда не бьiвало и вот опять
В какъв порядък индоевропейските народи ...
Шествие За семейството в събота 13.6.26 ...
В какъв порядък индоевропейските народи ...
Шествие За семейството в събота 13.6.26 ...
Всяка суверенна държава си защитава и стимулира собственото производство.
Нарича се "протекционизъм" в официалната терминология.
Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?
Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.
Така че наистина честито!!!
Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.
цитирайНарича се "протекционизъм" в официалната терминология.
Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?
Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.
Така че наистина честито!!!
Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.
breaker007 написа:
Всяка суверенна държава си защитава и стимулира собственото производство.
Нарича се "протекционизъм" в официалната терминология.
Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?
Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.
Така че наистина честито!!!
Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.
Нарича се "протекционизъм" в официалната терминология.
Да напомням ли за казуса с Huawei в Щатите преди няколко години?
Там дори имаше и един арест на много високопоставен служител на компанията, ако не ме лъже паметта.
Така че наистина честито!!!
Дай Боже и България да си върне суверенитета един ден.
Хаха, че рашка не може да произведе нито собствен процесор (имаше там някакъв Байкал, произвеждан в Китай с производителност на 486), нито RAM, нито видеокарта, нито дъно. Даже и шаси не може. Единствено може да лепне лепенки (произведени и те в Китай) - "Сделано в СССР".
... не като моя.
Ще го имам предвид.
цитирайЩе го имам предвид.
breaker007 написа:
Това е един интелигентен и аргументиран отговор...... не като моя.
Ще го имам предвид.
Ще го имам предвид.
добре, ще ти го обесня простичко. За да е протекционизъм, трябва да произвеждаш (в най-общия смисъл) нещо, на което да налагаш протекция. рашката не произвежда нищо от гореизброените => не е протекционизъм.
Huawei ги наритаха заради мрежовото им оборудване, понеже ги хванаха, че оставят задна вратичка за другаря Си (изритаха и други). От потребителска (мобилна) гледна точка Huawei не са имали особен пазарен дял в Америка.
новите им телефони с динамо и ламповите им телевизори да заместят импорта окончателно.
цитирайdobrodan написа:
новите им телефони с динамо и ламповите им телевизори да заместят импорта окончателно.
Вложението във ферма за пощенски гълъби скоро ще е много изгодно.
ще прокопса. Ще цъфне и ще върже.
цитирайapostapostoloff написа:
ще прокопса. Ще цъфне и ще върже.
5 min. след като цъфнат налъмите.

