Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.01 10:11 - Орешник. Муахахаха!
Автор: oho Категория: Бизнес   
Прочетен: 811 Коментари: 7 Гласове:
14

Последна промяна: 12.01 10:14

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 "Руската балистична ракета Орешник , представяна от Москва като „следващо поколение“ оръжие, всъщност разчита на технологии от времето на Студената война. Това показва разследване на CNN. 
Сред най-фрапиращите находки са механичен жироскоп и електронни лампи (вакуумни тръби) – компоненти, които отдавна са изместени от дигитални сензори и микропроцесори. Един от украинските експерти дори иронизира: „Юрий Гагарин е летял с подобен жироскоп“. Контролните платки от останките подсказват аналогова архитектура, а не модерна изцяло цифрова система.
Разследването сочи, че навигацията на ракетата е инерциална и аналогова, управлявана от механичен жироскоп, докато намерените лампи – вероятно критрони или високочестотни резонатори – подсказват решения от съветската школа. Част от компонентите носят маркировки от 2018 г., което навежда на мисълта, че са били предназначени за по-ранни проекти и впоследствие „рециклирани“ в Орешник.
Техническите ограничения се виждат и в бойната употреба. При удар близо до Лвов в началото на януари 2026 г. системата за разделяне на бойната част е показала частични откази – от предвидените шест суббоеприпаса, до земята достигат четири клъстера и два отделни елемента, с широка дисперсия и съмнителна точност. Макар ракетата да може да развие много висока крайна скорост, анализаторите подчертават, че кинетичният подход без експлозиви поставя огромно натоварване върху навигацията и конструкцията – именно там аналоговата електроника се оказва ахилесова пета.
Изводът от експертизата е ясен: зад гръмката реторика за „хиперзвуков пробив“ стои комбинация от наследени решения и ограничени възможности. Орешник лети бързо, но мисли бавно – с логика от друга епоха."


Тагове:   руска немощ,


Гласувай:
14



1. syrmaepon - Хем искат да се перчат,
12.01 11:31
хем сами излагат на показ доказателства за позора си.
цитирай
2. icansing - Е, щото е от съветско време я!
12.01 12:46
Затова не могат да я стигнат и ходи където си поиска, мухахаха! .. а сега си представи, че ИЗВАДЯТ НАЙ-НОВОТО... брррр-хахаха!
цитирай
3. apostapostoloff - Светът ще запомни руснака с това, че
12.01 13:58
е хвалипръцко.
цитирай
4. oho - хем сами излагат на показ доказа...
12.01 15:03
syrmaepon написа:
хем сами излагат на показ доказателства за позора си.

рашка умом не понять!
цитирай
5. oho - Затова не могат да я стигнат и ходи ...
12.01 15:04
icansing написа:
Затова не могат да я стигнат и ходи където си поиска, мухахаха! .. а сега си представи, че ИЗВАДЯТ НАЙ-НОВОТО... брррр-хахаха!

Така е. Само не ходи там, където е пратена.
цитирай
6. oho - Светът ще запомни руснака с това, че ...
12.01 15:04
apostapostoloff написа:
Светът ще запомни руснака с това, че е хвалипръцко.

По-вероятно с глупостта му и робската му природа.
цитирай
7. krumbelosvet - Да, фалипръц е русинът
14.01 17:27
Добре, че дончо тръпчо е по-фалипръц.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: oho
Категория: Бизнес
Прочетен: 591962
Постинги: 244
Коментари: 930
Гласове: 2343
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930